تشکیل کنسرسیوم‌های تخصصی صادراتی
26, سپتامبر, 2015
خارجی ها میتوانند در ایران صاحب معدن شوند.
3, اکتبر, 2015

مهم‌ترین مشکل صنعت روی زنجان تامین خاک است.

نایب‌ رئیس انجمن صنایع و معادن سرب و روی ایران به مشکل مهم صنعت روی استان زنجان اشاره کرد و گفت: بزرگ‌ترین مشکل صنعت روی استان زنجان تأمین خاک موردنیاز است.

به گزارش ماین نیوز، علی وثیقی مطلق در جلسه نشست تخصصی دولت و بخش خصوصی افزود: در صنعت سرب و روی کشور بیش از ۳۵ هزار نفر به‌صورت مستقیم فعالیت می‌کنند و تعداد افراد شاغل که به‌صورت غیرمستقیم با صنعت سرب و روی کشور ارتباط دارند ۱۰۰ هزار نفر است.

وی به مشکل مهم صنعت روی استان زنجان اشاره کرد و اظهار داشت: بزرگ‌ترین مشکل صنعت روی استان زنجان تأمین خاک موردنیاز است و واحدهای تولیدکننده روی کشور بر اساس معدن انگوران طراحی‌شده و تولید خود را آغاز کرده‌اند.

نایب‌ رئیس انجمن صنایع و معادن سرب و روی ایران گفت: این واحدها از طریق واردات خاک از دیگر نقاط کشور این مشکل را رفع می‌کنند و بزرگ‌ترین مشکل مصرف‌کنندگان بخش سرب و روی کیفیت خاک و قیمت آن است.

وثیقی مطلق گفت: طی چند سال اخیر درزمینه استخراج خاک از معدن انگوران زنجان مشکلاتی وجود داشته و در حال حاضر خاک موردنیاز واحدها با مشکلاتی تأمین می‌شود.

نایب‌رئیس انجمن صنایع و معادن سرب و روی ایران تأکید کرد: در حال حاضر واحدهای تولیدی بخش روی با ۲۵ درصد ظرفیت فعالیت می‌کنند.

وثیقی مطلق افزود: تصمیماتی که در این زمینه در سطح دولت اتخاذ می‌شود تصمیمات کلانی است و نتایج این تصمیمات در بخش خصوصی به‌صورت محسوس‌تر دیده می‌شود.

نایب‌رئیس انجمن صنایع و معادن سرب و روی ایران گفت: در حال حاضر کشور در بحث سرب و روی بیش از مازاد تولید کرده و صادرات نیز انجام می‌دهد به طوریکه این محصول به کشورهای ترکیه، هند، چین، پاکستان، حوزه خلیج‌فارس صادر می‌شود و در صورت برداشتن تحریم‌های اقتصادی این محصول به کشورهای اروپایی نیز صادر خواهد شد.

منبع: ماین نیوز