عرضه سهام “کیمیا” در فرابورس
22, دسامبر, 2015
نشست خبری شرکت کیمیای زنجان گستران
26, دسامبر, 2015

شرایط جدید فروش خاک روی در سال ۹۵

معاون شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران گفت: تداوم فعالیت صنعت سرب و روی منوط به تعامل فعالان این صنعت با معدنکاران است و ایجاد اشتغال پایدار و افزایش تولید در سایه درک متقابل تحقق می یابد.

به گزارش ماین نیوز، علی کریم نژاد افزود: مسائل مربوط به بخش صنعت و معدن با هم عجین شده اند و توسعه صنعت و معدن در کشور، تعامل دوسویه این دو بخش را می طلبد.

کریم نژاد سرمایه گذاری فعالان صنعت و سرب و روی در بخش اکتشاف و استخراج مواد معدنی را اولویت اول اعضای انجمن صنایع و معادن سرب و روی ایران اعلام کرد.

وی تصریح کرد: برای افزایش تولید در بخش صنعت، نیازمند سرمایه گذاری در در بخش معدن هستیم.

این مقام مسئول گفت: در این راستا در سال جاری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری در بخش اکتشاف صورت گرفته است.

معاون شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران به مشکلات موجود در صنعت روی اشاره کرد و گفت: امیدواریم با توسعه پایدار کشور بتوانیم به صنعت روی کمک کرده تا در آینده نزدیک شاهد کمترین چالش در این بخش باشیم.

ناصر فغفوری رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان زنجان با اعلام آغاز به کار کمیته قیمت گذاری مواد معدنی سرب و روی و کمیته حل اختلاف فعالان صنعت سرب و روی در استان اعلام کرد: این کمیته با نظارت بر کیفیت کالا و خدمات می تواند به عنوان مرجعی برای انجمن صنایع و معادن سرب و روی، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی و سازمان صنعت ، معدن و تجارت باشد.

وی افزود: از سال ۹۵ فروش خاک معدنی با در نظر گرفتن فلز محتوی، اجرایی خواهد شد.

فغفوری در ادامه به ضرورت ارائه آمار واحدهای تولیدی به سازمان صنعت، معدن و تجارت اشاره کرد و افزود : براساس اعلام وزارت صنعت ، معدن و تجارت عدم ارائه آمار تولید به سازمان ها باعث می شود شناسه برای واحد تعریف نشده و واحد به صورت غیر فعال تعریف شود.

یوسف مرادلو رئیس انجمن صنایع و معادن سرب و روی ایران گفت: شفافیت عملکرد و دستاوردهای انجمن صنایع سرب و روی ایران، مورد نمونه مطلوب یک تشکل صنعتی است.

وی در جریان بازدید معاون سازمان تهیه و تولید مواد معدنی ایران از ۶ واحد صنعتی فعال در صنعت روی، بر ایجاد تفاهم و تعامل بیشتر اعضاء انجمن صنایع و معادن سرب و روی ایران تاکید کرد.

شایان ذکر است انجمن صنایع و معادن سرب و روی ایران با حضور اکثر فعالان صنعت و سرب و روی کشور تشکیل شده و قسمت اعظم ان را مدیران واحدهای مستقر در استان زنجان تشکیل می دهند .

منبع: ماین نیوز