آزادسازی محدوده‌های معدنی مرحله‌ای شد.
20, دسامبر, 2015
وضیعت بورس تا پایان سال تغییر نمی‌کند.
21, دسامبر, 2015
آزادسازی محدوده‌های معدنی مرحله‌ای شد.
20, دسامبر, 2015
وضیعت بورس تا پایان سال تغییر نمی‌کند.
21, دسامبر, 2015

“کیمیا” سه شنبه در فرابورس کشف قیمت می‌شود.

شرکت کیمیای زنجان گستران خود را برای ورود به بورس آماده می‌کند. این شرکت داوطلبانه، روز سه‌شنبه ۱۱میلیون و ۵۰۰هزار سهم معادل ۱۰ درصد از سهام خود را در فرابورس عرضه می‌کند.

اتاق خبر – شرکت کیمیای زنجان گستران خود را برای ورود به بورس آماده می‌کند. این شرکت داوطلبانه، روز سه‌شنبه معادل ۱۰ درصد از سهام خود را در فرابورس عرضه می‌کند.

ابراهیم جمیلی، مدیرعامل شرکت زرین معدن آسیا، سهام دار عمده کیمیای زنجان گستران، با اشاره به اینکه «کیمیا» همچون «زرین» سهام ارزنده‌ای است گفت: این ۲شرکت ۴۴درصد از بازار سرب و روی کشور را پوشش می‌دهند و جزو بزرگترین تولیدکنندگان سرب و روی کشور محسوب می‎شوند.

وی ادامه داد: کیمیای زنجان گستران در حال حاضر از معافیت مالیاتی ۱۰ساله برخوردار است و این مدت به ۲۰سال نیز قابل ارتقا خواهد بود که تاکنون سه سال از آن گذشته است. از همین رو، معافیت مالیاتی هفت ساله مزیت بزرگی برای کسب سود به شمار می رود. در عین حال، این شرکت، این شرکت بزرگترین مجمع تولید سرب و روی در منطقه غرب کشور است و به طور همزمان امکان تولید چهار محصول را دارد. کنسانتره سرب و روی دو محصول شرکت صنعتی و معدنی کیمیای زنجان گستر است که این پتانسیل برای تولید فرآورده های بقیه کانی ها نیز در این شرکت وجود دارد.

جمیلی با اعلام افزایش سرمایه شرکت در سال آینده تصریح کرد: ۱۱میلیون و ۵۰۰هزار سهم این شرکت در روز سه‌شنبه هفته جاری با قیمت بسیار مناسبی عرضه می شود.

سهامدار عمده شرکت زرین معدن آسیا افزود: در بازار سرمایه معمولا شرکتها و نهادهای دولتی در راستای خصوصی سازی عرضه اولیه و کشف قیمت می شوند و برخی شرکتها نیز برای تامین مالی و جهت کسب اعتبار این اقدام را انجام می دهند.

وی در خصوص شرایط بازار سرمایه نیز گفت: اثرات اجرایی شدن برجام و رفع تحریم ها بر بازار سرمایه پروسه ای زمانبر است و نتایج آن در بازده زمانی بلندمدت در بورس دیده خواهد شد؛ از همین رو پیش بینی می کنم که به زمان دو ساله برای تحول اساسی در بازار نیازمند باشیم. از سوی دیگر، کاهش جهانی قیمت نفت هم اثر منفی بر معاملات بازار گذاشته است.

در ادامه معاونت مالی و اقتصادی شرکت اعلام کرد: «کیمیا» طی سال جاری ۲۰درصد حاشیه سود داشته است. این موضوع در حالی محقق شده است که سود و فروش شرکت با افزایش همراه شده است.

بصیرپور در خصوص میزان تولید این شرکت در سالجاری نسبت به سال گذشته نهم اذعان داشت: از ابتدای امسال تاکنون ۷۵ هزار تن تولید در شرکت صنعتی و معدنی کیمیای زنجان گستر انجام شده که این رقم در مدت مشابه پارسال ۸۴ هزار تن بوده است.

وی در مورد میزان صادرات این شرکت افزود: سال گذشته ۵۴ میلیارد ریال صادرات داشته ایم. علاوه بر این ۶ماهه ابتدایی سال جاری نیز صادرات «کیمیا» به ۱۳ میلیارد ریال رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افزایش همراه شده است. همچنین برای پایان سال جاری میزان صادرات به مقدار ۳ هزار تن پیش بینی شده است.