در بازار جهانی مس و روی چه خبر است؟
12, نوامبر, 2017
بازدید دکتر کرباسچیان، معاون محترم وزارت صنعت، معدن و تجارت و جمعی از مدیران استانی از مجتمع صنعتی و معدنی زرین
16, نوامبر, 2017
در بازار جهانی مس و روی چه خبر است؟
12, نوامبر, 2017
بازدید دکتر کرباسچیان، معاون محترم وزارت صنعت، معدن و تجارت و جمعی از مدیران استانی از مجتمع صنعتی و معدنی زرین
16, نوامبر, 2017

همایش صادرکنندگان برتر استان زنجان

در همایش صادرکنندگان برتر استان زنجان، شرکت کیمیای زنجان گستران، شرکت گسترش صنایع روی ایرانیان و شرکت ذوبگران رنگین فلز از گروه صنعتی و معدنی زرین بعنوان صادرکنندگان برتر استان زنجان در سال ۹۶ انتخاب شدند.
مهدی کرباسیان در همایش تجلیل از صادرکنندگان برتر استان زنجان اظهار کرد: در مقطع فعلی معادن و صنایع معدنی جزو اولویت‌های وزیر صنعت، معدن و تجارت در راستای اقتصاد مقاومتی و جلوگیری از خام فروشی است که در این زمینه مجلس شورای اسلامی نیز برای حمایت از این بخش قول مساعد داده است.
وی با اشاره به اینکه یکی از کارهای بسیار خوبی که در حوزه معادن و صنایع معدنی انجام شده، انجام مذاکرات برای انتقال تجربه به ایران با ۶ شرکت کانادایی و ‌استرالیایی است که در دنیا جزو شرکت‌های شاخصی در حوزه اکتشاف محسوب می‎شوند، افزود: باید پذیرفت که در حوزه فناوری در حوزه معدن به خصوص معادن زیرزمینی عقب‌مانده‏‌ایم.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه استان زنجان یک استان معدنی بوده و از معادن غنی همچون معدن انگوران برخوردار است، ادامه داد: یکی از نگرانی‌هایی که برای این معدن وجود داشته این بود که این معدن از نظر ذخیره در ۱۰ سال آتی با همین میزان برداشت به مشکلاتی دچار خواهد شد.
کرباسیان با بیان اینکه متخصصان خارجی از معدن انگوران در ماه‌های آتی بازدید خواهند کرد، اظهار کرد: در حال حاضر ۴ درصد ذخیره روی جهان در معدن مهدی آباد بوده و سال گذشته یک کنسرسیوم بخش خصوصی برای این معدن تشکیل شده است.
وی با بیان اینکه یکی از معادن بزرگ سنگ‌آهن زیرزمینی در استان یزد تا یک هزار و ۵۰۰ متر اکتشاف شده است، افزود: در استان زنجان نیز بالغ بر ۷ هزار و ۵۰۰ کیلومتر کار اکتشافی به طور وسیع آغاز شده و امیدواریم که خبرهای خوبی در رابطه با مس و طلا و سنگ آهن ارائه شود.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت استان زنجان ادامه داد: با توجه به آمارهایی که ارائه شده، صادرات استان زنجان بیش از ۶۰ درصد افزایش یافته که ارزش افزوده بسیار بالایی را برای استان داشته است.
کرباسیان ابراز کرد: امیدواریم که با تلاش مضاعف صادرکنندگان و همکاری‌های دولت وضعیت صادرات از آنچه که هست بهبود یابد.
وی صادرات مواد و صنایع معدنی را بیش از ۲۰ درصد اعلام کرد و یادآور شد: توجه به این حوزه از اهداف دولت یازدهم و دوازدهم به شمار می‎رود.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه توجه ویژه به بحث عدم خام فروشی مواد معدنی جزو سیاست‌های دولت است، تصریح کرد: به طوری که ۵۰۰ هزار تن صادرات سنگ‌آهن اسفنجی داشتیم.
کرباسیان ادامه داد: در سال ۹۲ فقط سنگ آهن از کشور صادر می‌شد در حالی که امروز گندله، کنسانتره، آهن اسفنجی و فولاد به نقاط مختلف صادر می‎شود.
غلامحسین جمیلی نیز در این همایش با اشاره به اینکه ایران متولی پایش محیط کسب و کار کشور شده که بر اساس آن از مهر ماه سال گذشته زنجان جزو سومین استان پایین کشور در حوزه کسب و کار شناخته شده است.
رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان با گلایه از سیستم مالیاتی ابراز کرد: تولیدکنندگان با مشکلات مختلفی در حوزه مالیات دست و پنجه نرم می‌کنند.
جمیلی با اشاره به اینکه رئیس جمهور در سفر به استان زنجان به حمایت از فضای کسب و کار تاکید داشت تصریح کرد: آنچه در حال حاضر شاهد آن هستیم خلاف این گفته‌ها است در حالی که باید داد مظلومیت تولیدکنندگان از امور مالیاتی به گوش رئیس جمهور برسد.
وی با اشاره به اینکه با گذشت چند سال از برجام هنوز بهبودی در فرآیندهای بانکی و مبادلات پولی بین‌المللی حاصل نشده است بیان کرد: متاسفانه همیشه انگشت اتهام معوقات بانکی، بدهی مالیاتی، تامین اجتماعی و عدم پرداخت حقوق کارگران به سمت تولیدکننده است اما زمانی که سخن از اشتغالزایی، رشد تولید و صادرات می‌شود، مدیران آن‌ها را نتیجه تلاش خود می‌دانند.
جمیلی با تاکید بر اهمیت پرداخت مالیات و شناسایی انگل‌های اقتصادی تصریح کرد: مصداق انگل واحدهای تولیدی‌ هستند که از منابع، منافع و حمایت ویژه دولت بهره می‌برند اما مالیاتی پرداخت نمی‌کنند.
وی با اشاره به اینکه فضای کسب و کار نیازمند جلوگیری از فرار و فشار مالیاتی به شکل توأم است ابراز کرد: امور مالیاتی برای اجرای عدالت باید از افرادی که فرار مالیاتی دارند هم مالیات اخذ کند.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان زنجان با انتقاد از عدم دعوت نماینده اتاق بازرگانی به هیئت‌های حل اختلاف بیان کرد: باید کسانی که مدافع بخش خصوصی هستند به جای افراد ناآگاه به این جلسات دعوت شوند.
وی به جوان‌گرایی در امور مدیرتی تأکید کرد و گفت: ۶۴ درصد از کارفرمایان در استان زنجان جوان هستند و نباید از حضور جوان‌ها در پست‌های مختلف به منظور کسب تجربه و تربیت مدیران آینده غفلت کرد.

شرکت ذوبگران رنگین فلز بعنوان صادرکننده برتر استان زنجان در سال ۹۶ انتخاب شد.
شرکت گسترش صنایع روی ایران یان بعنوان صادر کننده برتر استان زنجان در سال ۹۶ انتخاب شد.
شرکت کیمیای زنجان گستران بعنوان صادرکننده برتر استانی سال ۹۶ انتخاب شد.
شرکت کیمیای زنجان گستران برای پنجمین بار بعنوان صادرکننده نمونه استانی انتخاب شد .