تکمیل زیرساخت‌ها در توسعه معادن نقش اساسی دارند.
28, می, 2016
خام فروشی مواد معدنی در زنجان به حداقل رسیده است.
5, ژوئن, 2016
تکمیل زیرساخت‌ها در توسعه معادن نقش اساسی دارند.
28, می, 2016
خام فروشی مواد معدنی در زنجان به حداقل رسیده است.
5, ژوئن, 2016

معدن انگوران به جاذبه گردشگری تبدیل می‌شود.

رییس سازمان نظام مهندسی معدن استان زنجان گفت: در صورت امکان و ایجاد زیرساخت‌ها معدن انگوران را به یکی از جاذبه‌های گردشگری استان تبدیل خواهیم کرد.

مهدی حمیدی گفت: ‌منابع معدنی جزئی از ثروت‌ ملی و لطف الهی است که باید از آن به نحو احسن استفاده کرد.

وی در رابطه با مشکلات صنایع معدنی و معدن‌کاران خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاری در حوزه معدن پیک بالایی دارد، لذا معدن‌کاران انتظار دارند مجوز صادر شده در ابتدا تا انتهای کار دست‌خوش تغییرات نشود؛ چرا که بهره‌بردار بر ‌اساس همین قوانین مسیر کار خود را ترسیم کرده است و در صورت اعمال تغییرات از هدف خود فاصله می‌گیرد و این مساله نه تنها سرمایه‌گذار را دلسرد می‌کند، بلکه سبب می‌شود دیگر سرمایه‌گذاران نیز برای سرمایه‌گذاری وارد این حوزه نشوند.

وی افزود: یکی دیگر از مشکلات معدن‌کاران، معارضان روستایی است که فعالان معدنی را دچار مشکل و حتی در بعضی موارد سبب تعطیلی معادن می‌شوند.

حمیدی با اشاره به معدن انگوران گفت: معدن انگوران پتانسیل بالایی را برای جذب گردشگران داخلی و خارجی دارد، زیرا این معدن علاوه بر اینکه منبع غنی از سرب و روی و تراورتن است، از نظر زمین‌شناسی می‌تواند علاقه‌مندان بسیاری را جذب کند.

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن تصریح کرد: استان زنجان هنوز نتوانسته است در زمینه ژئوتوریسم اقداماتی را انجام دهد ولی سازمان نظام مهندسی معدن مذاکراتی را در رابطه با ایجاد زیرساخت‌ها برای جذب گردشگر در معدن انگوران با اداره‌کل میراث‌فرهنگی و گردشگری استان و سازمان‌های مربوطه، انجام داده است تا پس از ایجاد زیرساخت‌ها و اطلاع‌رسانی و تبلیغات لازم بتواند گردشگران را به این بخش از صنعت استان وارد و ژئوتوریسم را در استان احیا کند.

منبع: ماین نیوز