کنسانتره های سربی نقره ای ایران از چشم ها دور مانده اند.
19, آگوست, 2015
بخش معدن ۶۰ میلیارد دلار پول می خواهد.
23, آگوست, 2015
کنسانتره های سربی نقره ای ایران از چشم ها دور مانده اند.
19, آگوست, 2015
بخش معدن ۶۰ میلیارد دلار پول می خواهد.
23, آگوست, 2015

مشکلات واحدهای فرآوری و تولید شمش زنجان برطرف شود.

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان با تاکید بر لزوم برطرف شدن مشکلات و موانع واحدهای تولیدی گفت: امیدواریم مسئولان ذیربط با اتخاذ تدابیری دقیق مشکلات واحدهای فرآوری و تولید شمش زنجان را برطرف کنند.

غلامحسین جمیلی در هفدهمین جلسه شورای استانی گفت وگوی دولت و بخش خصوصی که به ریاست استاندار برگزار شد، اظهار داشت: بررسی ماده ۳۵ قانون رفع موانع تولید و پیش بینی اثرات آن بر صنعت سرب و روی استان زنجان، نظام تنبیه و تشویق و اثر آن بر افزایش عدم وصولی های درآمد دولت، درخواست نگارش آرا به استناد مواد قانونی هیئت های حل اختلاف دستگاه های مختلف در جلسه رسیدگی و سایر موارد دستورات این جلسه را شامل می شوند.

وی در بررسی درخواست نگارش آرا به استناد مواد قانونی هیئت های حل اختلاف دستگاه های مختلف در جلسه رسیدگی تصریح کرد: با توجه به اینکه نگارش آرائی که در هیئت های حل اختلاف دستگاه های اجرایی مختلف شکل می گیرد به صورت ایجاز و اختصار رخ می دهد که زمینه اعتراضات بعدی و مشکلات پیرامون حول این محور را به وجود می آورد.

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان در بررسی ماده ۳۵ قانون رفع موانع تولید و پیش بینی اثرات آن بر صنعت سرب و روی استان ابراز کرد: بر اساس بند الف اصلاحات و الحاقات قانون معادن مصوب در سال ۷۷ ماده ۳۵، ۴ تبصره شامل تبصره ۸، تبصره ۹، تبصره ۱۰ و تبصره ۱۱ به ماده ۱۴ قانون اضافه می شود.

وی با بیان اینکه تبصره ۸ مربوط به مواد خام معدنی که در صورت صادرات به خارج مشمول معافیت از مالیات نمی شوند، بوده است، گفت: بر اساس تبصره ۹ بند الف اصلاحات و الحاقات قانون معادن مصوب در سال ۷۷ این ماده، دولت اجازه قیمت گذاری مواد معدنی غیرانحصاری که در بازار رقابتی تولید و عرضه نمی شود را نداشته و ملاک تعیین قیمت، عرضه و تقاضا است.

جمیلی خاطرنشان کرد: در صدر ماده ۱۴ قانون، عبارت «به تشخیص وزارت صنعت، معدن و تجارت» با عبارت «با پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت و تصویب شورای عالی معادن» جایگزین می شود.

وی افزود: ماده ای تحت عنوان ماده ۳۵ به قانون معادن الحاق شده و شماره این ماده به ۳۶ اصلاح می شود که بر این اساس عواید حاصل از واگذاری استخراج و فروش این گونه معادن پس از واریز به خزانه داری کل کشور با رعایت قانون یاد شده در قالب بودجه های سنواتی از طریق سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران و شرکت های تابعه صرف زیرساخت معادن، اکتشاف، تحقیقات فرآورده های مواد معدنی و پژوهش های کاربردی برای مواد معدنی و تکمیلی طرح های نیمه تمام معدنی و کمک به بخش های فناوری یا تکنولوژی در بخش معدن می شود.

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان عنوان کرد: البته فروش مواد معدنی یاد شده قبل از واگذاری استخراج و فروش صرفا از طریق بورس کالا و یا مزایده مجاز است.

وی ضمن تبریک به مدیرکل گمرک زنجان به دلیل کسب رتبه نخست در بین گمرکات کشور ابراز کرد: کسب این رتبه حاکی از ارتقای وضعیت اقتصادی استان زنجان است.

جمیلی از تمامی مسئولان ذیربط به ویژه نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی خواست تا به منظور کسب نتیجه مطلوب و قابل توجه در جلسات شورای استانی گفت وگوی دولت و بخش خصوصی که به ریاست استاندار برگزار می شود، حضوری پررنگ داشته باشند.

وی با تاکید برلزوم برطرف شدن مشکلات و موانع واحدهای تولیدی گفت: امیدواریم مسئولان ذیربط با اتخاذ تدابیری دقیق مشکلات واحدهای فرآوری و تولید شمش زنجان را برطرف کنند.

منصور شبانی، مدیر مجتمع سرب و روی انگوران در این جلسه با اشاره به برنامه تولید ۷۵۰ هزار تنی ماده معدنی در استان خاطرنشان کرد: خوشبختانه در این زمینه تا به امروز ۲۰درصد از برنامه های خود پیش افتاده ایم.

وی با بیان اینکه در بحث فروش و عرضه موادمعدنی عقب مانده ایم، ابراز کرد: مسئولان ذیربط باید تلاش کنند تا مسائل واحدهای فراوری و تولید شمش که با مشکلات مالی مواجه هستند برطرف کنند.

وی با اشاره به ادغام و متوقف شدن واحدهای سنگ آهن عنوان کرد: امیدواریم مشکلات واحد سرب و روی انگوران به زودی حل شود.

منبع: ماین نیوز