عوامل چهارگانه کاهش قیمت محصولات معدنی
25, سپتامبر, 2016
«برجام» آهسته‌آهسته ثمر خواهد داد
1, اکتبر, 2016

تکمیل ۶۴ پروژه معدنی تا سه سال دیگر

اتاق خبر: بر اساس اطلاعات منتشر شده، این برنامه که از ابتدای دولت یازدهم آغاز شد زمان‌بندی اجرای ۷۳ پروژه معدنی و صنایع معدنی را نشان می‌دهد که تا سال ۱۳۹۸ باید به پایان برسند.

پیش از این نیز ایمیدرو در گزارش عملکرد خود در سه سال اول عمر دولت یازدهم به معاون اول رییس‌جمهور، از فعال سازی ۱۵ طرح معدنی راکد و تعریف ۲۳ طرح معدنی جدید در سه سال اول عمر دولت یازدهم به ارزش مجموعا ۱۱.۱ میلیارد دلار خبر داده بود.

در برنامه هفت ساله این ساز مان نیز که از ابتدای دولت یازدهم آغاز شده تا پایان سال جاری ۳۶ طرح معدنی و صنایع معدنی تعریف شده است. از سوی دیگر همچنین هنوز بیش از نیمی از برنامه طرح‌های معدنی و صنایع معدنی باقی مانده است که ۱۱ پروژه آن باید تا سال آینده، به عنوان سال پایانی عمر دولت یازدهم به پایان برسد که از جمله آنها واحدهای احیای مجتمع های فولاد بافت و سبزوار، واحدهای ۲.۵ میلیون تنی فولاد شرق کاوه و فولاد خراسان و … هستند.

۲۵ پروژه دیگر شامل کنسانتره پنج میلیون تنی مبارکه، آلومینیوم جنوب، کار خانه تیتانیوم کهنوج، توسعه واحد آنتیموان و تجاری سازی محصولات و … نیز باید تا پایان سال ۱۳۹۸ تکمیل شوند و به بهره برداری برسند.