نشست با رئیس پلیس راه زنجان بیجار

چهار شنبه مورخ چهارم بهمن  ۱۳۹۷

به گزارش روابط عمومی گروه صنعتی و معدنی زرین

پلیس راه زنجان بیجار رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی شرعا واجب است

در نشستی که با موضوع رعایت قوانین و مقررات جاده‌ای، حمل و نقل و نکات ایمنی  در شرکت زرین معدن آسیا برگزار شد سرهنگ نصرت اله محمدی رئیس پلیس راه زنجان بیجار  بر سلامت جسم و روان رانندگان در کاهش خطرات جاده‌ای تاکید کردند.

در این نشست که مدیر عامل شرکت حمل و نقل زرین ترابر خاورمیانه و جمعی رانندگان حضور داشتند نسبت به تشریح قوانین مهم و لازم الاجرای راهنمایی و رانندگی اشاره شد.

حیدری افزود تخلف در رانندگی به فرموده‌ی امام خمینی (ره) شرعا حرام است قوانین برای بهتر زیستن و در آسایش ماندن ما انسان‌ها تدوین شده و هرکس از آن تعدی کند باعث برهم خوردن قانون طبیعت می‌شود.

رانندگان  با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی می‌توانند به رعایت حقوق شهروندی دیگران نیز احترام بگذراند، آموزش اقشار و گروه‌های مختلف مردم می‌تواند راه‌کاری برای جلوگیری از تصادفات محسوب شود.

رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی ازجمله دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب نیز به شمار می‌رود که باید برای تحقق آن ضمن تعامل و همراهی سازمان‌ها و نهادهای مختلف در راستای پیشگیری از تصادفات تلاش کرد.

خسارت یک تصادف برای کشور حدود یک میلیارد تومان هزینه در بر دارد که سه عامل جاده، انسان و وسیله‌ی نقلیه هر سه در تحرک هستند، درصد ناهنجاری‌ها در عدم رعایت قوانین افزایش یافته اما اکنون به عنوان یک مقام مسئول اعلام  می‌نمایم که درصد تخلفات رانندگان شرکت زرین ترابر خاورمیانه کمتر از ۱۰ درصد است که آمار بسیار خوبی را نشان می‌دهد و توانسته برترین شرکت حمل و نقلی در محورهای مواصلاتی جنوب استان زنجان محسوب شود در حالی که عمده‌ی تخلفات نیز مربوط به استفاده از تلفن همراه بوده است .

در پایان این نشست کدخدایی مدیر عامل شرکت زرین معدن آسیا از زحمات شبانه روزی مجموعه‌ی پلیس راه زنجان بیجار بابت کاهش تصادفات جاده‌ای تقدیر نمودند .